Trenčín región na výstave EXPO Dubai

Krajská organizácia cestovného ruchu Trenčín región, ktorá združuje ďalšie oblastné organizácie cestovného ruchu, pri príležitosti výstavy Slovakia Travel na medzinárodnej výstave EXPO Dubai, prezentuje jedny z našich najobľúbenejších kúpeľných stredísk, a to Trenčianske Teplice. Okrem samotných kúpeľov v Trenčianskych Tepliciach a prírodného bohatstva liečivých vôd, prezentujú aj atraktívne turistické destinácie v Trenčianskom kraji a samotné mesto Trenčín, ktoré sa sa stalo Európskym hlavným mestom kultúry 2026.

Kľúčovou témou Slovakia Travel je kúpeľníctvo

Prezentácia kultúrneho, ale i prírodného bohatstva našej krajiny, je nosnou témou výstavy Slovakia Travel. Cieľom výstavy pod názvom Slovakia Travel je prezentovať Slovensko ako atraktívnu a modernú turistickú destináciu. Zameriava sa najmä na cestovný ruch a naše najväčšie lákadlá – slovenské kúpele a historický vzťah Slovákov ku kúpeľníctvu.

Práve téma kúpeľníctva je hlavným nosným prvkom výstavy v rámci Národného týždňa a tematického týždňa Zdravie a wellness.  Hlavným cieľom tejto výstavy je prezentovať Slovensko ako krajinu obdarenú prírodným bohatstvom v podobe početných minerálnych prameňov.

Okrem kúpeľníctva Slovakia Travel prezentuje aj ďalšie lákadlá Slovenska, ako sú národné parky, prírodné bohatstvá slovenskej prírody, národné kultúrne pamiatky UNESCO, jaskyne, hory, hrady a zámky ale aj mestá ako Bratislava, Košice, Banská Štiavnica, Kremnica či Levoča.

Aj Slovensko je súčasťou svetovej výstavy EXPO Dubai

Svetová výstava EXPO Dubai v exotickom Dubaji sa koná od 1. októbra 2021 do 31. marca 2022. Súčasťou podujatia je vyše 200 účastníkov zo 192 krajín. Témou aktuálnej výstavy je Spájanie myšlienok, vytváranie budúcnosti‘ ako symbolu inovácie a progresu.

V nadväznosti na hlavnú myšlienku boli vytvorené tri subtémy – Príležitosť, Mobilita a Udržateľnosť.

Slovenský pavilón na výstave približuje ľuďom z celého sveta Slovensko ako modernú a pokrokovú krajinu. Národný pavilón zaberá plochu 2000 m². Hlavnou témou slovenskej výstavy je Pohyb budúcnosti: vodík, letectvo a vesmír, v rámci hlavne podtémy Mobilita.  Cieľom slovenskej expozície je okrem prezentácie našej krajiny aj nadväzovanie vzťahov s jednotlivými návštevníkmi, krajinami ako aj obchodnými partnermi.

Expo Dubai

Zdroj: www.exposlovakia2020.sk

Scroll to Top