Doprava

Kúpele Trenčianske Teplice ležia v západnej časti Slovenska. Presnejšie v juhozápadnej časti Strážovských vrchov, v údolí potoka Teplička, severovýchodne od Trenčína, neďaleko hraníc s Českou republikou. Sú dopravne dobre dostupné všetkými spôsobmi dopravy. 

Do pozornosti dávame službu kúpeľov Trenčianske Teplice, ktoré zabezpečujú pomoc pri odvoze batožín z autobusovej alebo železničnej stanice v Trenčianskych Tepliciach do daného kúpeľného hotela alebo liečebného domu. Takisto je možná aj doprava klientov do Trenčianskej Teplej či Trenčína, alebo naopak do kúpeľov. Táto služba je spoplatnená. Odvoz je nutné rezervovať písomne alebo telefonicky.  Urobiť tak môžete prostredníctvom nasledujúcich kontaktov.

trencianske-teplice-doprava

Železničná doprava

Odporúčame vlakové spojenie do Trenčína, odkiaľ je najlepšie autobusové spojenie do Trenčianskych Teplíc. Využiť je možné aj vlakovú stanicu v Trenčianskej Teplej. Tá má s Trenčianskymi Teplicami električkové spojenie. Funguje však len v obmedzenom režime. Odporúčame si preto vlakové spojenia z Trenčianskej Teplej vyhľadať vopred.

Autobusová doprava

Priame autobusové spoje do Trenčianskych Teplíc premávajú z týchto miest: Bánovce nad Bebravou, Bratislava, Dubnica nad Váhom, Hlohovec, Levice, Nitra, Nová Dubnica, Nové Mesto nad Váhom, Piešťany, Trenčín, Trnava a Zlaté Moravce. 

Z ostatných miest je potrebné využiť možnosť prestupu na zastávke Trenčianska Teplá, rázcestie. V Trenčianskych Tepliciach stoja aj medzinárodné linky. Vhodné autobusové spojenie si môžete vybrať vopred prostredníctvom tejto stránky

Taxi služby v Trenčianskych Tepliciach

V meste Trenčianske Teplice pôsobí až 5 aktívnych taxislužieb. Kontakty na ne si môžete pozrieť tu

Letecká dostupnosť Trenčianskych Teplíc

Najbližšie verejné  letisko k Trenčianskych Tepliciam je letisko v Piešťanoch. Odtiaľ treba pokračovať ďalej vlakom (smer Žilina), alebo autobusom, resp. taxi približne 60 km. Inou alternatívou sú letiská  vo Viedni, Bratislave a v Žiline. Letecké spojenie si môžete vyhľadať napríklad tu.

Z najbližšieho verejného letiska v Piešťanoch je mesto Trenčianske Teplice vzdialené okolo 60 km. Po ceste E50/E75 Vám cesta pri ideálnej premávke zaberie 40 minút.

V meste Trenčianske Teplice nepremáva MHD. Pre pomoc s odvozom batožiny je možné využiť taxi služby, prípadne vybrané hotely poskytujú aj vlastnú dopravu zo stanice do hotela alebo liečebného domu. Tieto služby sú spoplatnené.

Vlaková stanica v Trenčianskej Teplej má električkové spojenie do Trenčianskych Teplíc, ktoré však funguje v obmedzenom režime. Odporúčame vlakové spojenie do Trenčína, odkiaľ je najlepšie autobusové spojenie do Trenčianskych Teplíc. Viac informácií. 

Vzdialenosť Bratislava – Trenčianske Teplice je 150 km, pri ideálnej premávke Vám táto vzdialenosť potrvá necelú 1,5 hod. cesty autom.

Scroll to Top