Seniorské pobyty

Seniorské pobyty sú vhodné pre osoby nad 60 rokov. Okrem ubytovania a stravovania sú pre klientov pripravené mnohé liečebné procedúry. Najčastejšie je to klasická masáž, perličkový kúpeľ s prísadou bylinných extraktov a solí, interferenčné a diadynamické prúdy alebo rašelinový zábal. V rámci pobytu klienti absolvujú orientačné lekárske vyšetrenie, alebo konzultáciu s fyzioterapeutom. Záleží od druhu vybraného pobytu. Za každých okolností je však o klientov kvalitne postarané. Presvedčte sa o tom sami. 

Seniorské pobyty sú ideálnym riešením pre každého človeka, pre ktorého vyšší vek neznamená len viac múdrosti a životných skúseností, ale aj zdravotné problémy. A čo je lepšie, ak nie dovolenka s profesionálnou lekárskou starostlivosťou, pravidelnými konzultáciami a procedúrami, ktoré pozitívne vplývajú na telo i dušu. 

seniorske-pobyty-trencianske

Program

Seniorské pobyty sú určené špeciálne pre starších klientov nad 60 rokov. Lekárska prehliadka nie je vždy samozrejmosťou, preto si treba dať pozor na to, či je v cene zahrnuté vstupné alebo výstupné vyšetrenie, konzultácie s fyzioterapeutom a podobne. Zárukou spokojnosti je však kvalitne vyškolený personál na každej úrovni kúpeľnej starostlivosti. 

V cene seniorských pobytov sú zahrnuté 1 až 2  procedúry denne. Je to napríklad termálny kúpeľ, klasická masáž, rašelinový zábal, plávanie alebo perličkový kúpeľ, oxygenoterapia  a podobne. Je tu však samozrejme aj možnosť dokúpiť si ďalšie liečebné, nadštandardné alebo relaxačné procedúry podľa vlastného výberu.

Stravovanie prebieha štandardne formou plnej penzie, prípadne polpenzie. Raňajky sú servírované formou bufetových stolov. Obedy a večere sú poskytované výberom z menu alebo formou bufetového stolu, pričom výber zodpovedá minimálne 4 rôznym jedlám. Možná je aj vegetariánska alebo diétna strava. 

Súčasťou programu je napríklad voľný vstup do bazéna, slender štúdia či fínskej sauny. Parkovanie je zdarma. O voľný čas sa starajú animátori, ktorí pripravujú hotelový animačný program. Obľúbené sú víkendové posedenia pri živej hudbe. 

Cenník

Kúpeľné minimum

NázovStravaCenaDĺžka
Liečebný dom Atlantis** pol od 61 € od 4 nocí Viac info

Kúpeľný liečebný pobyt

NázovStravaCenaDĺžka
Liečebný dom Atlantis** pln od 67 € od 6 nocí Viac info

Seniorský pobyt

NázovStravaCenaDĺžka
Liečebný dom Atlantis** pln od 60 € od 6 nocí Viac info
Liečebný dom Krym*** pln od 70 € od 6 nocí Viac info
Kúpeľný Hotel Pax*** pln od 70 € od 6 nocí Viac info

Seniorské pobyty sú špeciálne zostavené pobyty určené pre starších ľudí, kde sú vopred stanovené liečebné alebo wellness služby. Bývajú ohraničené vekovou hranicou nad 60 rokov. Vybrané ubytovacie zariadenia však v dnešnej dobe poskytujú takéto pobyty aj účastníkom bez podmienky dosiahnutia seniorského veku. Viac informácií. 

Dĺžka pobytu je rôzna v závislosti od vybraného poskytovateľa pobytu. Pohybuje sa väčšinou v rozmedzí od 4 do 6 nocí. Vybrané zariadenia ponúkajú aj možnosť predĺženia pobytu na viac nocí.

Lekárska prehliadka nie je samozrejmosťou. Niektoré zariadenia ju napríklad neposkytujú vôbec, prípadne majú v cene pobytu zahrnutú iba konzultáciu s fyzioterapeutom.

V cene seniorských pobytov sú zahrnuté 1 až 2  procedúry denne. Je však možné dokúpiť si procedúry podľa vlastného výberu. Ich kompletný zoznam si pozrite tu. 

Scroll to Top