Kúpalisko Zelená žaba

Kúpalisko Zelená Žaba. To je 33 metrov dlhý bazén pre dospelých. Plytká voda aj pre neplavcov a osviežujúca trenčianska voda. Kúpalisko Zelená žaba. To sú moderné bazény pre plavcov aj neplavcov, vynikajúca kvalita všetkých služieb, slnečné terasy s lehátkami a priestor pre oddych. Kúpalisko je v prvom rade príkladom dokonalej symbiózy architektúry a prírody. Navzájom tvoria harmonický celok, pričom architektúra tu prírodnému prostrediu neubližuje, skôr ho obohacuje. 

kupalisko-zelena-zaba

História

História kúpaliska Zelená žaba siaha do druhej polovice tridsiatych rokov minulého storočia.

Funkcionalistická stavba je dielom brnianskeho architekta Bohuslava Fuchsa. Dnes je Zelená žaba technickým unikátom zapísaným v zozname pamiatok. Ide o dielo medzivojnovej architektúry. Pôvodným cieľom bolo, aby ľudia odišli z mesta do prírody a po prvej svetovej vojne malo kúpalisko slúžiť aj na oddych vojakov. 

Dlhých sedemdesiat rokov fungovala prelomová stavba bez problémov a tešila sa obrovskej návštevnosti. Chodili sem nielen miestni, ale aj ľudia zo širokého okolia. Keď v roku 2000 došlo k havárii a hlavný bazén praskol, znamenalo to doslova pohromu. Opraviť totiž bazén a zrekonštruovať areál kúpaliska, v ktorom sa sedemdesiat rokov nerobili žiadne zásahy, bola nesmierne náročná úloha. Najmä finančne. Roky sa zdalo, že Zelenú žabu už nikto nevzkriesi. Kúpalisko navyše menilo majiteľov a dostalo sa do stavu, keď viac pripomínalo ruinu ako unikátnu stavbu

Areál kúpaliska v súčasnosti 

Dnes už Zelená žaba nie je len kúpaliskom. V 33 metrovom bazéne ponúka atrakcie ako sú masážne trysky, fontána či divoká rieka. V zadnej časti areálu zostala legendárna kolkáreň, nájdeme tu aj dva bufety, zmrzlináreň a hlavnú reštauráciu. Reštaurácia má krásny svetlý interiér a na stenách zreštaurované fresky z medzivojnového obdobia. Ponuka reštaurácie je veľmi stručná, čo je super, lebo zaručuje čerstvosť podávaných jedál. Samozrejme, nechýbajú ihriská či nafukovací hrad pre deti. Jedinečný je tiež saunový svet, ktorý je otvorený počas celého roka.

areal-zelena-zaba

Nad bazénom je aj VIP zóna s menším bazénom a vírivkou. Je určená len pre obmedzené množstvo ľudí, ktorí sa chcú doslova nechať rozmaznávať. K dispozícii majú personál, ležadlá, občerstvenie počas celého dňa, plus prístup do všetkých zón. 

V areáli pribudli aj ubytovacie priestory v podobe lifestylových drevených obytných kontajnerov. V domčekoch nie je televízor, nevedie k nim ani cesta. K dreveniciam sa prechádza cez kúpalisko a ľudia tu nájdu predovšetkým oddych v obklopení lesa a s možnosťou pozorovať z terasy lesnú zver, ktorá je všade naokolo.

Otváracie hodiny a cenník kúpalisko Zelená žaba

Otváracie hodiny

Štandardné otváracie hodiny kúpaliska sú od 9:00 do 19:00. Overiť si aktuálne otváracie hodiny pred návštevou kúpaliska môžete tu

Cenník

Vstupné na kúpalisko a je rôzne odstupňované, napríklad podľa veku. Zakúpiť je možné celodenný aj niekoľko hodinový vstup.Kompletný cenník kúpaliska Zelená žaba nájdete tu

Áno. Kúpalisko Zelená žaba disponuje modernými bazénmi, vynikajúcou kvalitou všetkých služieb, slnečnými terasami s lehátkami a priestorom pre oddych. 

Na kúpalisku je 33 metrový bazén, ktorý ponúka atrakcie ako sú masážne trysky, fontána či divoká rieka.Nad bazénom je aj VIP zóna s menším bazénom a vírivkou. 

Teplota vody v bazéne je 28 °C.

Kúpalisko Zelená žaba je počas letnej sezóny otvorené od 9.00 do 19.00. Viac informácií.

Cena vstupu na kúpalisko závisí od statusu návštevníka (dieťa, študent, ZŤP, dôchodca…) a dĺžky vstupu. Viac informácii. 

Scroll to Top