Hrady Trenčianskeho kraja cez okno do minulosti

Zaujímalo by vás ako sa na naše hrady pozerali ľudia v minulosti? Vďaka unikátnemu projektu KOCR Trenčín región pod názvom Okno do minulosti, umiestnili v blízkosti vybraných siedmich hradov Trenčianskeho kraja priehľadné grafické panely. Tieto panely zachytávajú vzhľad hradu v minulosti, líniové kresby dotvárajú jeho chýbajúce časti. Ponorte sa do histórie a spoznajte vybrané hrady Trenčianskeho kraja.

Vybrali 7 hradov Trenčianskeho kraja

Priehľadné panely umiestnili odborníci na ideálnych miestach s výhľadom na hradné zrúcaniny Trenčianskeho kraja. Aktuálne stojí už 5 z 7 plánovaných tabúľ a to v Beckove, na Čachtickom hrade, Lednici, hrade Tematín a Vršatci. Čoskoro pribudnú tabule aj na Trenčianskom a Považskom hrade.

Tabule umiestnili tak, aby návštevník mal výhľad na celý hrad. Pri každom z hradov je priehľadná tabuľa umiestnená v rôznej vzdialenosti od hradu. V prípade Čachtického hradu, bol panel umiestnený priamo pred hradom, v prípade hradu Beckov, Lednica či Vršatec sa musíte prejsť o čosi viac. Tabuľu s vyobrazením Trenčianskeho nájdete pri chodníku a cyklotrase medzi starým a novým železničným mostom v Trenčíne.

Ako vyzerali hrady v minulosti?

Kresby hradov vychádzajú z aktuálnych poznatkov o jednotlivých hradoch, z pamiatkových výskumov, ako aj z historických vyobrazení. Kresby na paneloch tak dokážu oživiť zaniknutú minulosť pri pohľade na hrad z určitého uhla a preniesť sa tak pomyselne o niekoľko storočí do minulosti.

Trenčiansky hrad patrí k najznámejším hradom Trenčianskeho kraja

Spojte poznávanie hradov s oddychom v kúpeľoch v Trenčianskych Tepliciach

Ak sa rozhodnete spoznávať históriu hradov v Trenčianskom kraji rozhodne na to budete potrebovať viac ako jeden deň. Odporúčame vám stráviť preto niekoľko dní v obľúbených kúpeľoch v Trenčianskych Tepliciach. Vďaka dobrej dostupnosti a relatívne krátkej vzdialenosti jednotlivých hradov od Trenčianskych Teplíc si môžete užiť históriu, turistiku a oddych v obľúbených kúpeľoch. K dispozícii máte široký výber hotelov a zaujímavých ponúk liečebných či relaxačných pobytov.

Zdroj: www.trencinregion.sk

Scroll to Top