Utorňajšie prehliadky Hammamu pokračujú

Medzi najznámejšie historické pamiatky a stavby kúpeľného mesta Trenčianske Teplice patrí jednoznačne Hammam. Chcete spoznať tento skvost orientálnej architektúry? Navštívte komentované prehliadky, ktoré sa konajú pravidelne v utorok, o 15.30 hodine. Podujatie organizuje kultúrno-informačné oddelenie kúpeľov.

Prečo je tak jedinečný?

Hammam je tradičnou súčasťou islamského sveta. Do malého kúpeľného mestečka Trenčianske Teplice sa dostal vďaka vtedajšej majiteľke kúpeľov Ifigénie de Castries d´Harcourt, ktorá videla model tureckých kúpeľov na svetovej výstave v Paríži. So žiadosťou postaviť rovnaký v Trenčianskych Tepliciach sa obrátila priamo na mietokráľa Izmaila, ktorý žiadosti vyhovel. V roku 1888 bol Hammam v Trenčianskych Tepliciach dokončený a slávnostne odovzdaný. Postavený bol v maursko-arabskom štýle s bohatou výzdobou a očarujúcou architektúrou.

Hammam slúži kúpeľným hosťom aj širokej verejnosti

V súčasnosti budovu tureckého kúpeľa využívajú hostia, ale i návštevníci kúpeľov Trenčianske Teplice ako odpočiváreň a miesto podávania masáží. Ak plánujete navštíviť Trenčianske Teplice ako turista či kúpeľný hosť, nevynechajte príležitosť navštíviť túto stavbu, ktorá na Slovensku nemá obdobu.

Scroll to Top