Turistické informácie

Trenčianske Teplice sú významným kúpeľným mestečkom. Známe sú aj vďaka kúpalisku Zelená Žaba, ktoré je technickým unikátom zapísaným v zozname pamiatok. V okolí Trenčianskych Teplíc je mnoho spôsobov ako aktívne tráviť voľný čas, napríklad si zahrať golf alebo tenis, chytať ryby na rybníku alebo si zajazdiť na koňoch. Milovníkov histórie vo svojich palácoch privíta Trenčiansky hrad. 

V Trenčianskych Tepliciach sú ponúkané služby na vysokej úrovni, hlavne čo sa týka gastronómie. Okrem toho musíme spomenúť a dať do povedomia viaceré kultúrne akcie v rámci projektu Štyri ročné obdobia kultúry a noblesy v Trenčianskych Tepliciach. 

turisticke-informacie-trencianske-teplice

Ak sa rozhodnete navštíviť toto mestečko, napríklad kvôli festivalu umenia v kúpeľnom parku, zaručene nebudete mať problém s dopravným spojením. Trenčianske Teplice sú výborne dostupné, takže hurá na výlet. Čaká vás tu veľa zaujímavého, o čom sa môžete informovať aj v miestnej Turisticko-informačnej kancelárii. 

Turisticko-informačná kancelária Trenčianske Teplice

Turisticko-informačná kancelária Trenčianske Teplice ponúka komplexné informácie o možnostiach aktívneho kultúrneho, športového i spoločenského vyžitia v Trenčianskych Tepliciach a v okolí. Okrem toho ponúka orientačné mapy, turistické mapy a rôzne propagačné materiály o zaujímavostiach z regiónu. Predáva sa tu tzv. Teplická karta, suveníry, lístky na vybrané kultúrne podujatia a pre návštevníkov je tu možnosť využitia kopírky alebo tlače dokumentov. 

Kancelária je otvorená denne od 9.00 do 17.00 s obednou prestávkou (12.00 – 12.30). Kontaktovať ju môžete viacerými spôsobmi:

Turisticko-informačná kancelária Trenčianske Teplice je v súčasnosti z technických príčin presťahovaná do priestorov Mestského úradu v Trenčianskych Tepliciach, ul. Gen. M. R. Štefánika 4.

Termálne kúpalisko Zelená žaba

Na termálnom kúpalisku Zelená Žaba sa v súčasnosti nachádzajú  moderné bazény pre plavcov aj neplavcov. Kúpalisko je situované v krásnom prírodnom prostredí. Pre návštevníkov sú pripravené lehátka na oddych, ktoré sú umiestnené na slnečných terasách. Štandardom je vynikajúca kvalita všetkých služieb. Vysoko hodnotená je hlavná reštaurácia, ktorá ponúka svieže a čerstvé jedlá. Raritou sú ubytovacie priestory v podobe lifestylových drevených domčekov. Ľudia tu nájdu predovšetkým oddych v obklopení lesa. 

Zelená žaba nie je len architektonickým unikátom, ale istým spôsobom aj historickým komplexom, pretože história tohto kúpaliska siaha až do druhej polovice tridsiatych rokov minulého storočia. Dnes je Zelená žaba technickým unikátom zapísaným v zozname pamiatok. Ide o dielo medzivojnovej architektúry brnianskeho architekta Bohuslava Fuchsa. V roku 2000 však praskol hlavný bazén, čo znamenalo pohromu aj pre 70 rokov otvorené kúpalisko. Roky sa zdalo, že Zelenú žabu už nikto nevzkriesi, ale dnes je z nej znova unikátne kúpalisko. 

Tipy na výlety v okolí Trenčianskych Teplíc

Trenčianske Teplice sú lokalitou, ktorá ponúka mnohé aktívne možnosti trávenia voľného času. Očarujúce pohľady na majestátny Trenčiansky hrad, rieku Váh a Biskupickú hať dopĺňajú nezabudnuteľný zážitok z hry golfu na jedinečnom ihrisku v Trenčíne. Pre všetkých milovníkov bieleho športu zas ponúkajú Trenčianske Teplice pekný tenisový areál priamo v kúpeľnom parku.

Len kúsok nad Trenčianskymi Teplicami sa nachádza Rybník Machnáč, ktorý osloví všetkých milovníkov čerstvých rýb a zdravého jedla. V krásnom malebnom horskom prostredí, ktoré vytvára optimálne podmienky nielen pre zdravý vývoj stáda, ale i pre agroturizmus sa nachádza Žrebčín Motešice. Pre milovníkov histórie dávame do pozornosti Trenčiansky hrad, ktorý je dominantou mesta Trenčín aj celého Považia. V dolnej časti hradu sa v súčasnosti nachádzajú kasárne, hladomorňa, delová bašta a studňa lásky.

Viac informácii o tipoch na výlety v okolí Trenčianskych Teplíc.

Služby pre návštevníkov v meste Trenčianske Teplice

Trenčianske Teplice sú kúpeľným mestečkom, v ktorom turisti nájdu všetko to, čo potrebujú. Jednou z najlepšie hodnotených reštaurácií je Restaurant Dedinka. Za zmienku stojí aj dizajnová reštaurácia Kursalon. Patrí medzi popredné reštaurácie na Slovensku. Chutnú kávu si je možné vychutnať v panoramatickej kaviarni PAX. Zabaviť sa pri živej hudbe, posedieť si pri rannej káve alebo si pochutnať na osviežujúcich nápojoch je možné v Nočnom klube Krym

V Trenčianskych Tepliciach kúpeľní hostia nájdu aj lekárne. Sídli tu aj poliklinika, ordinuje všeobecný lekár pre deti a dorast a všeobecný lekár pre dospelých. Najbližšia nemocnica je v meste Trenčín, ktoré je vzdialené 14 km, ale v prípade potreby sídli v Trenčianskych Tepliciach rýchla zdravotná pomoc. Viac informácii o služnách pre návštevníkov mesta Trenčianske Teplice.

Dopravná dostupnosť Trenčianskych Teplíc

Do pozornosti dávame službu kúpeľov Trenčianske Teplice, ktoré zabezpečujú pomoc pri odvoze batožín z autobusovej alebo železničnej stanice a takisto je možná aj preprava samotných klientov. Inak je možné využiť napríklad vlakové spojenie do Trenčína, odkiaľ je najlepšie autobusové spojenie do Trenčianskych Teplíc. V Trenčianskych Tepliciach stoja aj medzinárodné linky. V meste Trenčianske Teplice pôsobia aj viaceré taxislužby. Kúpele sú dostupné aj letecky. Najbližšie verejné  letisko k Trenčianskych Tepliciam je letisko v Piešťanoch. Viac informácii o doprsave v Trenčianskych Tepliciach.

trencianske-teplice-rozcestnik

Podujatia v kúpeľoch Trenčianske Teplice

Na históriu a tradíciu celoročných kultúrnych aktivít nadväzuje projekt Štyri ročné obdobia kultúry a noblesy v Trenčianskych Tepliciach, ktorý zahŕňa Literárnu jar, Hudobné leto, Divadelnú jeseň a Plesovú zimu. Okrem toho sa tu koná aj unikátny umelecký festival, ktorý spája film, výtvarné umenie, hudbu a divadlo. Festival Art in Park je však aj napriek tomu určený širokej verejnosti, od detského návštevníka cez mládež a rodiny s deťmi až po kúpeľných hostí. Viac informácii o podujatiach v Trenčianskych Tepliciach.

Áno, v  meste sa nachádza turisticko-informačná kancelária, ktorá ponúka komplexné informácie o možnostiach aktívneho kultúrneho, športového i spoločenského vyžitia v Trenčianskych Tepliciach a v okolí. Adresa TIK.

V meste sa nachádza termálne kúpalisko Zelená Žaba, ktoré leží nad mestom v lese na južnom svahu Teplickej vrchoviny. Pre verejnosť je taktiež prístupný aj vonkajší viacúčelový nerezový bazén Grand, ktorý leží priamo v srdci Trenčianskych Teplíc.

Trenčianske Teplice okrem teplých liečivých prameňov poskytujú tiež pestrú paletu podujatí pre milovníkov kultúry. Na svoje si prídu aj milovníci histórie a architektúry. Mesto ponúka taktiež možnosť všestranného športového vyžitia v meste a blízkom okolí.

Scroll to Top