Tipy na výlety

Návštevníci, turisti i kúpeľní hostia si môžu zahrať minigolf alebo tenis, zažiť pravú rybačku na rybníku alebo si zajazdiť v žrebčíne. Na milovníkov histórie čaká prehliadka Trenčianskeho hradu. Dozviete sa aj o Studni lásky a o legende, ktorá sa s ňou spája.

Trenčianske Teplice sú mestečkom, ktoré je úžasným priestorom pre oddych a relax, ale zároveň aj lokalitou, ktorá ponúka mnohé aktívne možnosti trávenia voľného času. Naplánovať si celodenný výlet je tak jednoduché. Návštevníci, turisti i kúpeľní hostia si môžu zahrať minigolf alebo tenis, zažiť pravú rybačku na rybníku alebo si zajazdiť v žrebčíne. 

tipy-na-vylety-trencianske-teplice

Trenčiansky hrad 

 • vzdialenosť od  Trenčianskych Teplíc 13,5 km
 • trasa Trenčianske Teplice – Trenčín je nenáročná prechádzka po rovine spojená s množstvom výhľadov na okolitú krajinu hlavne na Trenčiansky hrad
 • dĺžka trasy asi 12,5 km, prevýšenie 300 m, trasa nenáročná

Trenčiansky hrad je dominantou mesta Trenčín aj celého Považia.  Počiatky hradu sa viažu k 11. storočiu, keď pozostával z obytnej veže a rotundy, ktorej zvyšky sa nachádzajú na hornom nádvorí.

trenciansky-hrad

Koncom 13. storočia sa hrad dostal do majetku Matúša Čáka, ktorý vlastnil takmer 50 hradov a stal sa legendárnym pánom Váhu a Tatier. Ďalší majitelia hradu ho postupne upravovali podľa svojich predstáv. 

Kráľ Ľudovít z Anjou pristavil Ľudovítov palác, v ktorom sa nachádza výstava historického dobového nábytku. Žigmund Luxemburský daroval hrad manželke Barbore Celjskej a dal pre ňu vybudovať Barborin palác. Štefan Zápoľský v 15. storočí začal s veľkou rekonštrukciou. Práve Palác Zápoľských je najmladším palácom Trenčianskeho hradu. V dolnej časti hradu sa v súčasnosti nachádzajú kasárne, hladomorňa, delová bašta a studňa lásky.

Minigolf 

 • vzdialenosť od  Trenčianskych Teplíc 13,5 km
 • kratšia dĺžka jednotlivých jamiek i celého ihriska umožňuje zahrať pešo 9 jamiek do 1,5 hodiny

Očarujúce pohľady na majestátny Trenčiansky hrad, rieku Váh a Biskupickú hať dopĺňajú nezabudnuteľný zážitok z hry golfu na jedinečnom ihrisku v Trenčíne. Golfové ihrisko s 9 jamkami  v širšom centre krajského mesta bolo navrhnuté tak, aby umožnilo aktívny oddych pred aj po práci bez zbytočného cestovania všetkým generáciam záujemcov.  V areáli GOLF & SPORT CLUB Trenčín je navyše po príjemnej hre k dispozícii aj reštaurácia so šport barom priamo v areáli. Samozrejmosťou je vlastné parkovisko a zapožičanie výstroje.

Tenis 

 • tenisový areál sa nachádza priamo v kúpeľnom parku

Pre všetkých milovníkov bieleho športu ponúkajú Trenčianske Teplice pekný tenisový areál priamo v kúpeľnom parku. Areál AG-INFO tennis camp bol založený v roku 1990. Je umiestnený v mestskej časti Baračka. V areáli sa nachádzajú tri antukové tenisové dvorce s večerným osvetlením, areál minigolfu, požičovňa horských bicyklov a kolobežiek, rýchle občerstvenie v Espresse Biela Labuť s terasami s výhľadom na jazierko a odstavná plocha pre návštevníkov športového areálu a kúpeľného parku. V zimnej sezóne je k dispozícii nafukovacia hala s dvoma tenisovými dvorcami a potrebným zázemím. 

Rybačka 

 • kúsok od Trenčianskych Teplíc
 • Rybník Machnáč má otvorené celoročne
 • aktuálne informácie môžete nájsť aj na Facebooku Rybníka Machnáč

Len kúsok nad Trenčianskymi Teplicami sa nachádza Rybník Machnáč, ktorý osloví všetkých milovníkov čerstvých rýb a zdravého jedla. Areál je vhodný pre celé rodiny. Kým si rodičia pochutnávajú na chutných rybách, deti môžu využiť športové a detské ihrisko, pozrieť si domáce zvieratká alebo si uloviť rybu na zapožičanú udicu.

Žrebčín 

 • vzdialenosť od  Trenčianskych Teplíc 10,1 km
 • prehliadky žrebčína len na základe vopred dohodnutého termínu (kontakt: +421 911 016 529 alebo motesice@gmail.com)

Žrebčín Motešice sa nachádza v krásnom malebnom horskom prostredí, ktoré vytvára optimálne podmienky nielen pre zdravý vývoj stáda, ale i pre agroturizmus. Chová sa tu plemeno Furioso, ktoré je vhodné pre všetky disciplíny jazdeckého športu. O jeho uplatnení svedčia výsledky, ktoré kone z Motešíc dosiahli na parkúrových kolbiskách, drezúrnych obdĺžnikoch či dostihových dráhach.

V okolí mesta je na výber niekoľko turistických náučných chodníkov, ktoré ponúkajú jedinečné výhľady na široké okolie. Na svoje si prídu aj priaznivci cykloturistiky.

Najznámejšou pamiatkou mesta je bezpochyby kúpeľný dom Sina s kúpeľom Hammam, ktorý je postavený v orientálnom štýle. Mesto je však plné kultúrnych a architektonických pamätihodností.

Najbližšie múzeum nájdete v neďalekom meste Trenčín, vzdialenom 14 km od Trenčianskych Teplíc. Trenčianske Teplice sú v prvom rade kúpeľným mestom, o čom svedčí aj ich história.

Scroll to Top