Od mája vás Trenčianskymi Teplicami prevezie Vláčik Kupeláčik

1.5.2022 kúpele Trenčianske Teplice slávnostne otvorili sezónu. Svoju jazdu začal v Trenčianskych Tepliciach aj nový vláčik, s veľavravným názvom Vláčik Kupeláčik. Premávať bude až do septembra.

Vláčik Kúpeláčik – harmonogram jázd

Vláčik Kupeláčik slávnostne vyštartoval v rámci sprievodného programu počas slávnostného otvorenia kúpeľnej sezóny 2022 v Trenčianskych Tepliciach. Premávať bude každú pol hodinu od Kostola sv. Štefana. Odtiaľ pôjde cez historické centrum mesta smerom popred Kursalón, odbočí na hlavnú cestu a pokračovať bude až na koniec kúpeľného parku na zastávku „Baračka“ k známemu hotelu na Baračke. Pri jazierku sa vláčik otočí a vydá sa späť ku kostolu. Celá okružná jazda trvá približne 25 minút.

Počas mája bude vláčik premávať len cez víkendy a sviatky, od júna bude k dispozícii aj v pracovné dni. Jazdy štartujú každú pol hodinu, počas víkendov a sviatkov od 10:00 do 18:30, v pracovné dni od 13:00 do 18:30.

Kúpeľná sezóna 2022 v Trenčianskych Tepliciach oficiálne otvorená

Prvý májový deň sa v Trenčianskych Tepliciach niesol v duchu otvárania prameňov, čím kúpele oficiálne odštartovali kúpeľnú sezónu. V rámci podujatia bol predstavený spomínaný Vláčik Kupeláčik a vystúpili mnohé známe osobnosti. Trenčianske pramene slávnostne otvorili palatín Štefan Zápoľský s manželkou Hedvigou Tešínskou.

Otvorenie sezóny pre návštevníkov kúpeľov znamená rôzny pravidelný sprievodný program, kultúrne podujatia, spustenie Vláčika Kupeláčika a električky medzi Trenčianskymi Teplicami a Trenčianskou Teplou. Sezóna v Trenčianskych Tepliciach je teda oficiálne zahájená. Neostáva už nič iné, ako si vybrať svoj vysnívaný pobyt v Trenčianskych Tepliciach a užiť si ju naplno.

Scroll to Top