Nechajte sa hýčkať vo vynovených priestoroch kúpeľného domu Sina

Kúpeľný dom Sina patrí k najvýznamnejším kúpeľným domom v kúpeľoch Trenčianske Teplice. Prepojený je s historickým objektom tureckého kúpeľa Hammam a skleneným mostom s hotelom Pax. Po rozsiahlych rekonštrukciách, ktoré prebehli nielen v bazénovej časti budovy, ale aj po nedávnej rekonštrukcii strechy a fasády, rozširujú kúpele ponuku obľúbených kúpeľných procedúr. Procedúry budú klientom kúpeľov podávané priamo v budove.

Rozšírená ponuka procedúr v KD Sina

Kúpele Trenčianske Teplice pre svojich hostí v kúpeľnom dome Sina rozšíria ponuku procedúr napríklad o oxygenoterapiu, inhalácie, suchý uhličitý kúpeľ (BIOVAK) a plynové injekcie. Procedúry vybrali odborníci v kúpeľoch na základe účinnosti pri liečbe pomerne rozšíreného post-covidového syndrómu, ale aj pri liečbe pohybového aparátu.

Rekonštrukcia takmer 150 ročného kúpeľného domu Sina

V roku 2017 prebehla posledná väčšia rekonštrukcia historickej fasády kúpeľného domu Sina, ale i bazéna či odpočívarní. Modernizáciou prešlo aj vykurovanie, osadili aj novú strechu. Zároveň sa podarilo zachrániť aj viac ako tritisíc reliéfnych prvkov. Rekonštrukcia fasády spočívala predovšetkým v obnove omietky, výmene okien a dverí v súlade s historickou hodnotou objektu.

História kúpeľného domu Sina

Kúpeľný dom Sina dal okolo roku 1870 postaviť vtedajší majiteľ kúpeľov Šimon Sina. Návrh vychádzal zo vzoru rakúskych liečebných kúpeľných domov. Postavili ho v novorenesančnom slohu. Hotel bol prepojený priamo s bazénom, čo bolo na tú dobu unikátom. Od roku 1888 prepojila vtedajšia majiteľka Ifigénia kúpeľný dom Sina s unikátnou orientálnou odpočivárňou Hammam.

Bazén Sina môžeme zaradiť medzi najvzácnejšie kúpeľné termálne bazény, vzhľadom na to, že termálny prameň liečivej minerálnej vody s teplotou 39 °C vyviera do bazénu priamo z prírodného termálneho zdroja. Termálna voda si tak zachováva plnohodnotné liečivé zloženie.

Ako sa hovorí, lepšie ako stokrát počuť, je raz zažiť. Neváhajte ani vy, a príďte si vychutnať voľné chvíle do kúpeľov v Trenčianskych Tepliciach. Čaká na vás moderné ubytovanie v kúpeľnom dome Slovakia, hoteli Pax či hoteli Krym a široká ponuka relaxačných či liečebných pobytov. Stačí si len vybrať.

Liečebný dom Sina v Kúpeľoch Trenčianske Teplice

Zdroj: www.kupele-teplice.sk

Scroll to Top