Vydajte sa do kúpeľov Trenčianske Teplice historickou električkou

Historická električka premáva na trati medzi Trenčianskou Teplou a obľúbeným kúpeľným mestečkom Trenčianske Teplice. Električka na úzkorozchodnej trati však nepremáva celoročne, ale len počas letnej sezóny. Počas roka si okrem toho môžete užiť niekoľko tematických jázd pri rôznych príležitostiach.

Z dopravného prostriedku turistická atrakcia

Kedysi dopravný prostriedok, ktorý využívali obyvatelia na presun medzi Trenčianskou Teplou a kúpeľmi Trenčianske Teplice, dnes turistická atrakcia, ktorá počas letnej sezóny vypravila takmer 300 vlakových súprav a najazdila asi 1800 km. Historická električka v sezóne 2021 prepravila na trase Trenčianska Teplá – Trenčianske Teplice až 11 251 cestujúcich. Električka síce premáva len v lete, ale okrem letnej prevádzky môžete zažiť aj tematické jazdy s rôznym sprievodným programom pre deti aj dospelých – Mikulášska, Trojkráľová, či Floriánska jazda a ďalšie.

Historická električka má už viac ako 100 rokov

Obľúbená električka vyrazila na koľaje po prvýkrát v roku 1909. Plány výstavby elektrickej železnice ale siahajú až do roku 1886. Električka mala nielen uľahčiť život obyvateľov, ale aj rozvíjať cestovný ruch v kúpeľnom meste Trenčianske Teplice. V tom čase zabezpečovali prevádzku električky Uhorské kráľovské železnice, dnes je to skupina dobrovoľníkov neziskovej organizácie Trenčianska elektrická železnica, ktorá funguje od roku 2012. Na prevádzku električky prispieva finančne aj Trenčiansky samosprávny kraj.

Zastávky na trati

Celá trať elektrickej železničky má niečo vyše 5 km. Tvoria ju nasledujúce zastávky:

  • Trenčianska Teplá
  • Trenčianska Teplá obec
  • Trenčianska Teplá zastávka
  • Kaňová (na znamenie)
  • Trenčianske Teplice sídlisko
  • Trenčianske Teplice zastávka
  • Trenčianske Teplice

Cestovný poriadok historickej električky v Trenčianskych Tepliciach nájdete na oficiálnej webovej stránke prevádzkovateľa.

Dopravná expozícia v Trenčianskej Teplej

Počas letnej sezóny je sprístupnené depo električky s dopravnou expozíciou v Trenčianskej Teplej. Okrem cestných a koľajových vozidiel si môžete pozrieť aj staré rádioprijímače, železničnú techniku, či expozíciu s dobovými uniformami a starými cestovnými lístkami. Doprajte si po prehliadke expozície oddych na pobyte v kúpeľoch Trenčianske Teplice. Ubytovať sa môžete nielen v kúpeľných, ale aj vo wellness hoteloch. Ponuka je bohatá a vyberie si naozaj každý.

Floriánska električka do kúpeľov Trenčianske Teplice s dobrovoľnými hasičmi
Scroll to Top