Apríl v Trenčianskych Tepliciach

Apríl v Trenčianskych Tepliciach bude bohatý na rôzne podujatia. Okrem bohatého programu počas obdobia Veľkej noci sa môžete tešiť aj na stavanie májov, hudobné koncerty klasickej hudby či tradičné utorňajšie prehliadky Hammamu. Príďte si užiť apríl do Trenčianskych Teplíc aj vy!

Chute Ukrajiny

Tradičné ukrajinské jedlá na vás čakajú 9.4.2022 o 11.00 vo ville Baske v Trenčianskych Tepliciach. Okrem tradičného ukrajinského jedla bude súčasťou podujatia aj benefičný koncert.

Vajce maľované, jarou pokrstené

Ak by ste sa chceli naučiť tvorbe zaujímavých veľkonočných vajíčok, stačí si pár vyfúknuť a priniesť so sebou do Mestskej knižnice v Trenčianskych Tepliciach. 13.4.2022 o 15.00 hodine si môžete vyskúšať techniku zdobenia veľkonočných vajíčok, ktoré vám predvedie výtvarníčka Eva Venhartová.

Hudobné popoludnie na Baračke

Hudobné popoludnie v Parkhoteli na Baračke sa uskutoční 15.4.2022 o 16.00 hodine.

Veľkonočné sviatky v Trenčianskych Tepliciach

Počas Veľkej noci, konkrétne 17.4.2022, sa v Trenčianskych Tepliciach bude konať niekoľko podujatí. Pri lipke ústavy na Kúpeľnom námestí o 11.15 hodine sa uskutoční tradičné hľadanie veľkonočných vajíčok. O 15.00 hodine vás čakajú opäť v Parkhoteli na Baračke, kde v rámci podujatia Veľkonočné popoludnie vám predstavia tradičné remeslá. Popoludnie o 18.00 vystrieda veľkonočná zábava. O 16.00 hodine sa v Rímskokatolíckom kostole sv. Štefana kráľa uskutoční koncert v duchu klasickej hudby.

Veľká noc v Trenčianskych Tepliciach

Stavanie májov

Záver mesiaca sa ponesie v duchu prvomájových osláv. Dňa 29.4.2022 sa môžete tešiť na tradičné stavanie mája o 16.00 na Kúpeľnom námestí a o 17.00 v mestskej časti Baračka za doprovodu folklórnej skupiny Machnáč.

Stavanie májov v Trenčianskych Tepliciach

Zároveň nezabudnite na tradičné prehliadky Hammamu, ktoré sa budú konať aj v priebehu apríla, každý utorok o 15.30 hodine. Vždy v pondelok je vám zas k dispozícii CVČ pri ZŚ Andreja Bagara, kde sa zoznámite s výrobou keramiky. Srdečne sú pozvaní všetci dospelí.

Apríl v Trenčianskych Tepliciach bude naozaj pestrý. Ak sa chystáte na pobyt do Trenčianskych Teplíc počas konkrétneho podujatia, odporúčame vám ho radšej rezervovať s dostatočným predstihom.

Zdroj: www.facebook.com/oocr.teplice/

Scroll to Top