Advent v Trenčianskych Tepliciach

Adventné obdobie v roku vymedzujú 4 nedele pred Vianocami. Tradične ho sprevádza aj adventný veniec, ktorý zdobia štyri sviece, čo odpovedá počtu adventných nedieľ. Aj tento rok advent v Trenčianskych Tepliciach odštartuje prípravy na najkrajšie sviatky roku.

Tento rok sa môžete tešiť na zapaľovanie adventných sviec na obrovskom adventom venci. Podujatie sa uskutoční na Kúpeľnom námestí v Trenčianskych Tepliciach vždy o 16.00 hodine. Súčasťou podujatia bude i krátky sprievodný program.

Zapaľovanie adventných sviec

Prvé zapaľovanie adventnej sviečky na vás čaká 28.11.2021, spojené s koncertom Viki Tarabovej.

Druhé zapaľovanie sviečky sa bude konať 5.12.2021. Spojené bude s príchodom Mikuláša.

Tretie zapaľovanie adventnej sviečky bude v termíne 12.12.2021. Môžete sa tešiť na vystúpenie žiakov ZUŠ.

Štvrté, posledné zapaľovanie adventnej sviečky, sa uskutoční 19.12.2021. O sprievodný program sa postará FS Úsmev.

Adventné obdobie v Trenčianskych Tepliciach

Obdobie adventu predstavuje pre mnohé mestá prípravy na najkrajšie sviatky v roku – Vianoce. Aj v kúpeľnom mestečku Trenčianske Teplice počas tohto krásneho obdobia pripravuje mesto s spolupráci s Oblastnou organizáciou cestovného ruchu rôzne podujatia.

Minulé roky sa mohli návštevníci Trenčianskych Teplíc, kúpeľní hostia, ale i domáci tešiť na hudobné koncerty a rôzne kultúrne programy. Rok 2020 sa niesol v duchu zapaľovania sviečok na adventom venci. Rovnako to bude i tento rok.

Sviatočné obdobie v kúpeľoch

Kúpele Trenčianske Teplice tento rok pre svojich kúpeľných hostí pripravili tradičné vianočné a silvestrovské pobyty. Príďte i vy načerpať nové sily z unikátnych termálnych prameňov kúpeľov Trenčianske Teplice a vyberte si zo širokej ponuky liečebných domov či wellness hotelov.

Kúpele Trenčianske Teplice pod snehovou perinou

Zdroj: www.kupele-teplice.sk

Scroll to Top