5 turistických zaujímavostí v Trenčianskych Tepliciach

Malé kúpeľné mestečko Trenčianske Teplice pozná asi každý z nás. Ak plánujete mesto navštíviť, týchto 5 zaujímavostí v Trenčianskych Tepliciach si rozhodne nenechajte ujsť.

1. Turecká odpočiváreň Hammam

Hammam je unikátna historická pamiatka, ktorá je súčasťou kúpeľov v Trenčianskych Tepliciach, a patrí k ich hlavným turistickým atrakciám. Postavili ho v roku 1888 v orientálnom maursko-arabskom štýle. V súčasnosti tvorí neprehliadnuteľnú súčasť architektúry trenčianskej kolonády a je k dispozícii ako kúpeľným hosťom tak aj návštevníkom. Nahliadnuť do neho či užiť si tu procedúru môžete aj vy.  

2. Kúpeľný park v Trenčianskych Tepliciach

Kúpeľný park v Trenčianskych Tepliciach  patrí k najväčším kúpeľným parkom na Slovensku. Na základe svojho významu bol zaradený do Zoznamu národných kultúrnych pamiatok. V kúpeľnom parku môžete vidieť vzácne exempláre mnohých stromov či Labutie jazierko. Hoci je v ňom lov rýb zakázaný, neuberá to na jeho atraktivite.

3. Vyhliadka biela Skala

Vyhliadka Biela Skala je súčasťou Náučného chodníka Jeleň – Baračka, ktorý patrí k najobľúbenejším turistickým atrakciám v Trenčianskych Tepliciach. Náučný chodník vás prevedie okolím Trenčianskych Teplíc, jednotlivé informačné tabule vám porozprávajú históriu kúpeľov či známe povesti. Trasu môžeme zaradiť k nenáročným, zvládnete ju za 2 hodiny. 

4. Vodná nádrž Baračka

Vodnú nádrž Baračka môžete nájsť v katastrálnom území obce Omšenie. K vodnej nádrži sa od kúpeľného parku dostanete za 15 minút. Od nádrže Baračka môžete pokračovať napríklad ďalej náučným chodníkom na vrch Jeleň alebo sa kochať očarujúcou prírodou v jej okolí.

5. Jánošíkova jaskyňa

Jánošíkova jaskyňa je voľne prístupná jaskyňa, ktorá leží na úbočí vrchu Klepáč v Strážovských vrchoch. Môžete ju nájsť v tesnej blízkosti kúpeľného parku v Trenčianskych Tepliciach. K jaskyni sa môžete dostať náučným chodníkom Klepáč. Trasu radíme k tým nenáročným, rovnako ako dospelí, ju zvládnu i deti.

Pohľad na Trenčianske Teplice zo Strážovských vrchov

Plánujete stráviť svoj čas v Trenčianskych Tepliciach? Jedeň deň vám bude na zaujímavosti tohto mesta a okolia rozhodne málo. Okrem spomínaných 5 zaujímavostí v Trenčianskych Tepliciach, si môžete vyskúšať silu liečivej prírodnej vody či spoznať rôzne pamiatky a zaujímavosti aj v ich okolí.

Po výlete si môžete oddýchnuť pri relaxačnom či víkendovom pobyte a dobiť svoje baterky. Na výber máte širokú ponuku kúpeľných hotelov alebo wellnes hotelov

Zdroj: www.kupele-teplice.sk

Scroll to Top