SK CZ PL
SK CZ PL
Ponúkané služby
Menu
Odkazy

Turistické zaujímavosti Trenčianske Teplice

 

Koncertná dvorana v kúpeľnom parku

K najvýznamnejším kultúrnym podujatiam roka patrí festival komornej hudby s medzinárodnou účasťou HUDOBNÉ LETO. Komorné koncerty, opery a operety, zábavné programy, vystúpenia folklórnych skupín alebo promenádne koncerty v parku lákajú každoročne množstvo návštevníkov. Možnosti kultúrneho vyžitia dopĺňajú rôzne výstavy a kino PRAMEŇ.

Festival Artfilm

Medzinárodný festival hraných a dokumentárnych filmov o umení a umelcoch so zameraním na trendy vývoja audiovizuálneho umenia. Prvý ročník sa uskutočnil v roku 1993 a o rok neskôr získal festival podporu UNESCO. Art Fiction je hlavnou súťažnou kategóriou pre celovečerné hrané filmy, ktoré predznamenávajú možný spôsob umeleckého vyjadrovania v budúcom storočí. Cenami sú Zlatý kľúč za najlepšiu réžiu a Zlatý kľúč za najlepšiu kameru. Druhou súťažnou sekciou sú Artefakty pre dokumentárne a experimentálne filmy o umení a umelcoch. Cenami sú Zlatý kľúč, Strieborný kľúč a Bronzový kľúč za najlepšie filmy. A napokon Na ceste je súťaž dokumentárnych, experimentálnych a krátkych hraných filmov študentov filmových škôl. Cenou tvorcovi najlepšieho študentského filmu je príspevok 3000 USD na realizáciu prvého profesionálneho filmu o umení a umelcoch. Súčasťou festivalového diania je aj prehliadka nesúťažných filmov a odovzdávanie ocenenia umeleckého prínosu Hercova misia vo forme mosadznej plakety, ktorú herci osobne umiestnia na Moste slávy.)

Mesto Trenčín

Nielen kúpeľné mesto ale aj celý trenčiansky kraj predstavuje centrum cestovného ruchu s množstvom historických pamiatok, hradov, zámkov, múzeí, kín, športových a rekreačných centier.

Malebné mesto Trenčín vďaka svojej strategickej polohe Váh patrilo už v minulosti k významným mestám Slovenska.

Na začiatku nášho letopočtu sem posunuli hranice svojho impéria Rimania, o čom svedčí nápis na hradnej skale. Pripomína víťazstvo cisára Marka Aurélia nad Kvádmi v roku 179 n.l. v Laugaríciu.

V čase Veľkomoravskej ríše patril Trenčín k Nitrianskému kniežatstvu, neskôr bol súčasťou Uhorska. Mesto postupne dostalo rôzne výsady a privilégiá. Aj keď bolo niekoľkokrát zničené, rozvoj pokračoval ďalej.

V súčasnosti je to mesto, ktoré poskytuje návštevníkom bohatú ponuku historických a kultúrnych pamiatok, ale tiež mnoho spoločenských podujatí. To prispieva k rozvoju mesta a robí z neho významné centrum cestovného ruchu.

 

Turistické zaujímavosti v okolí, kúpele Trenčianske Teplice.